נשימות שקטות

by וְתוּ לֹא

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  Purchasable with gift card

    $5 USD  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Comes in a lovely gatefold paper case, with artwork by Tzlil Ribak | מארז נייר מודפס עבה עם כיס ומעוטר באיורים של צליל ריבק

  Includes unlimited streaming of נשימות שקטות via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days
  edition of 100 

    $9 USD or more 

   

 • Full Digital Discography

  Get all 44 Schwarz Neon Licht Records releases available on Bandcamp and save 35%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of לילות החורף, Le Marchand De Rêve, Space Madness, Morning, Schwarz Neon Licht Sessions: Cattivo, Passion / Desire, The Amb Works vol. II, The Amb Works vol. I, and 36 more. , and , .

  Purchasable with gift card

    $73.45 USD or more (35% OFF)

   

1.
מרפסת 02:55
"שום דבר לא כובל אותך פה", הוא אמר והתנדנד בפיסוק קטן מצד לצד. העלם הזה שהקסים אותך - הוא כל כך רחוק עכשיו. איך ראית בשניה אחת, את כל מה שלא העזת. פיסת חיים אחרת, חייכת ולא אמרת. בעבר הלא רחוק חלקתם חום, מיטה אחת מפליא איך קרבה קצרה מתפוגגת בבת אחת. וכעת, מדברים דרך מרפסת בחיוך מבויש. "ועכשיו את אורזת ?", הוא שאל אותך ושלח חצי מבט. איך כמעט נגעתם אולי זו אשליה של רגע קט. בעבר.... עכשיו את לא זוכרת מה רחש לבך לפני זמן די קצר. ולא מצטערת, אך משהו בך נרגש מפני מבט.
2.
אִם תִּתֵּן לִי חֶלְקִי בְּאֵימַת מַחֲשַׁכֶּיךָ אוּלַי יֵאוֹר לִי מְעָט. אִם תִּפְרֹק עַל כְּתֵפַי אֶת כֹּבֶד עֻלְּךָ מֵעָלֶיךָ אוּלַי יֵקַל לִי מְעָט. אִם תָּבִיא אֱלֵי כְּפוֹר עַזְבוּתִי אֶת צִנַּת בְּדִידוּתֶךָ אוּלַי יֵחַם לִי מְעָט. כְּמוֹ עֵץ בִּשְׁלָגָיו, הַנּוֹצֵר אֶת אֲבִיב נִצָּנָיו בַּקָּרָה, אֶעֱמֹד בְּפִתְחֵי יְגוֹנֶיךָ. וְהָיָה מַכְאוֹבְךָ לִי תְּשׁוּרָה. בְּיָדַיִם טוֹבוֹת אֶשָּׂאֶנּוּ. לֹא אֶפֹּל, לֹא אֶכְרַע - אַל תִּירָא.
3.
זה גדול עליי, יש שק של חול על כל אחת מכתפיי. זה גדול עליי , כורעת בלי בושה במסע של פחדי. כמה קל ליפול ברגע אחד לשמוט הכל בבת אחת. בקרב הזה גברו עליי כל חולשותיי, בקרב הזה גברו עליי. חשתי את לבי כשהחסיר פעימה נעתקה נשימתי. עמדתי דום בחוורון של אימה, עמדתי דום. כמה קל..... עוד שבוע, עוד חודשיים, עוד שלושה... הזמן המרפא ימלא את חלקו בעסקה. עוד שבוע ,עוד חודשיים, עוד שלושה... שכבה אחר שכבה תחבוש במסירות את פצעיי המולת החיים תטשטש שוב את כל כאביי.
4.
רציתי לכעוס, לתת לכעס מרחב, למלא את גופי בחום. דם שזורם במהירות – שוצף, קוצף... לא מביט לאחור. רציתי לפחוד , לרעוד מרב בהלה, לרוץ ברחובות לבד. לשמוע עקבות אחרי, מבט רדוף, דם קפוא מאימה. הכל במקום, הכל תמיד במקום. הכל במקום, הכל ככ במקום. הכל במקום, הכל תמיד במקום. לא לעזוב, רק לא לעזוב. רציתי לצעוק, לרקוע רגליי ברצפה. לתת לדמעות לזלוג. צחוק של טירוף מגרוני, כולם רואים. כולם שומעים.
5.
תזכור שהבטחת לבוא אלי בחג שעה אחרי שיחשיך. הנחתי חובות במקומות אחדים ואולי תרצה לסלקם - ? כיון שתבוא לאחר חשכה לא ישגיחו בך. כיון שתבוא לאחר חשכה אני אשגיח בך. קשה להבין מדוע הבית מוסק ואיננו חם. נדמה לי כאילו קירות הבית מתפתלים מכאב בתוך הסיד, ואנחנו עצמנו דוחים הכל מיום ליום ועד קץ הימים, הרי זו תרמית שננהג כאילו היינו בני אלים. תזכור שהבטחת לבוא אלי בחג שעה אחרי שיחשיך, אני מצידי לא אקפיד על עוולות או רוגזות עד שתבוא. אל תאמין אף לדברי כשהם נלוזים מופלאים, אני ישנה ככל האדם ואינני עוסקת בכישוף. אני מותרת מראש על כיבודים ואינני דומה לבנות האלים. תזכור מתי והיכן.
6.
ניצוצות של חיוניות מבליחים לרגעים קצרים מתוך הכלום. במגירות, בקופסאות, במשבצות מסודרות, ארזתי את עצמי יפה ,יפה, ממש כאילו יש לזה קיום. והספה רכה, רכה, עם ריח בית ובריחה קורצת לי לבוא. להתנחם להתכרבל להסתתר מן השדים שמרקדים לי בסלון. זמן יקר בניחוח זול, חדר בין הסדקים והשתלט לי על הכל. גם הקש עוד לא הפך חוטי זהב, הוא רק הולך ונערם ואין לי זמן בתוך הכלום הזה, למצוא גם לו מקום ועוד מעט יבוא מחר וכל הווה הופך עבר, מרוץ אכזר בלי הפוגות. והשדים מיום אתמול נגוזו, אך מהדהדים פה בהכל.
7.
גופים 03:29
כְּשֶׁמֵּקִיץ מִתּוֹךְ חֲלוֹם נִפְלָט מִן הַשְּׁנַת אֶל בּוֹר מְצִיאוּת שֶׁהָיָה שָׁם לִפְנֵי. זְרוֹעוֹת חַסְרוֹת יֵשַׁע מְגַשְּׁשׁוֹת אַחַר חַמִּים וָרַךְ, כֻּלּוֹ שֶׁלִּי. גּוּפִים לְהַנִּיחַ, קָרָה לְהַשְׁכִּיחַ, לְנַוֵּט וְלִמְצֹא קִמּוּרִים קִמּוּרִים, לְחַבֵּק לְחַבֵּק, עַד כְּדֵי הִפָּרֵץ – וְלִבְכּוֹת בְּדִיּוּק אֶל תּוֹךְ הַשֶּׁקַע בֵּין כָּתֵף לְחָזֶה, דְּרוֹמִית לַצַּוָּאר בּוֹאֲךָ עֶצֶם הַבְּרִיחַ. שָׁם כּוֹרִים גֻּמָּה מַלְאֲכֵי עֻבָּרִים וּמְצַיְּנִים תַּאֲרִיךְ. מֵאַחַר וְהוֹאַלְתִּי לְהִתְלַוּוֹת, לֹא נוֹתַר לָהֶם אֶלָּא לִטְמֹן.
8.
המועקה הזו תשקע. אם רק נשכיל לנשום אותה עמוק. הקפאון הזה יימס. לאט, לאט, בין ערפילים תחמוק לה קרן שתשטוף תן לי דקה להיות איתך, רק להניח ראש על החזה. לב שפועם , אוויר מתוק. אף על פי השרירים הכואבים נפרוץ את החומות. בוא נחלום לאט. רגע יעצור. לחי על צוואר. נשימות שקטות.

about

︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿

מה הופך את המוזיקה הישראלית "של פעם" למושא אנחות נוסטלגיה?
האם זו ההפקה והעיבודים המוקפדים? העברית היפה? השירה הכנה?
או שילוב המייצר סך הגדול מכל חלקיו?
טריו הפולק הירושלמי וְתוּ לֹא מזכיר מעט את הפולק הישראלי של סוף שנות ה-70 ותחילת ה-80 אך מנגד אין בו התרפקות נוסטלגית על העבר אלא פשטות מוזיקלית וטקסטים ליריים יפהפיים ואישיים המכים בלב באדוות רכות.

וְתוּ לֹא הוא טריו פולק לירי ירושלמי שהוקם לפני כ-5 שנים ומגיש מינימליזם מוזיקלי בעיבודים מדויקים ומלאי צבע, עם טקסטים מקוריים מוקפדים בשילוב שירי משוררות.

︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿

credits

released May 4, 2019

קרדיטים:

1. מרפסת
מילים ולחן - דניה פולבר

2. {ללא כותרת}
מילים - לאה גולדברג // לחן - דניה פולבר

3. כמה קל ליפול
מילים - דניה פולבר //לחן - דניה פולבר וגיא פרטי

4. הכל במקום
מילים ולחן - דניה פולבר

5. השתדלות
מילים - דליה רביקוביץ׳ // לחן - דניה פולבר וגיא פרטי

6. השדים בסלון
מילים ולחן - דניה פולבר

7. גופים
מילים - אורי דרור // לחן - נטע אמיר

8. נשימות שקטות
מילים ולחן - דניה פולבר

︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿

דניה פולבר - שירה, מטאלופון, מלודיקה
נטע אמיר - גיטרה, שירה, קולות
אורי דרור - בס, קולות, מטאלופון, מלודיקה

עיבודים - ותו לא
הפקה מוזיקלית, הקלטה ומיקס - אורי דרור
מאסטרינג - בנימין ״מורפלקסיס״ אסתרליס
רישום עטיפה - צליל ריבק
עיצוב גרפי - בנימין ״מורפלקסיס״ אסתרליס

︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿︵‿

תודה:
בני, עידן, צליל, יעל, אסף, לירן, נעמי.

license

all rights reserved

tags

about

Schwarz Neon Licht Records Israel

Schwarz Neon Licht Records is a niche label dedicated to release experimental, post-rock, krautrock, lo-fi & dreamy pop tunes from the holy land.

contact / help

Contact Schwarz Neon Licht Records

Streaming and
Download help

Shipping and returns

Redeem code

Report this album or account

Schwarz Neon Licht Records recommends:

If you like נשימות שקטות, you may also like: